top of page
  • Sarper Ataman

E-posta Pazarlaması - Email Marketing Nedir?


Email marketing, yani türkçesiyle email pazarlama potansiyel müşterilerden farklı pazarlama yöntemleriyle topladığımız email adreslerine çeşitli teklifler, fırsatlar, ürünler sunarak satış yapmaya çalışmamıza denir.


Bu işi kolaylaştıracak çeşitli Email Otomasyon yazılımları, uygulamaları olmakla birlikte bu işi doğru yapabilmemiz için kesinlikle business emailimizin olması gerekmektedir.

Aksi takdirde toplu Email gönderimleri yapamayız ve Emaillerimiz Spam’a düşecektir.Emaillerin tıklanma oranları da gönderdiğimiz Emaillerin Spam’a düşmesini belirler. Eğer bundan önce gönderdiğimiz Emailler’in tıklanma yüzdesi düşükse gelecekte göndereceğimiz Emaillerin de Spam’a düşmesi kaçınılmazdır. Bunun olmaması için her zaman spesifik kitleye doğru hedefleme yapılmalı ve A/B testleri ile gönderdiğimiz Emaili mükelleştirmeye çalışmalıyız.


A/B testi nedir bilmiyorsanız aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

https://www.atamanweb.com/post/ab-testi-nedirEmail Pazarlamasında da müşteriyi Satış Funnel’ımıza yönlendirerek orada ona Upsell ve Downsell’ler sunabiliriz.


Unutmayın eğer bir kere doğru kişinin emailini alabilirseniz, reklam vermeye ihtiyaç duymadan güzel satışlar yapabilirsiniz.
Eğer sizde markanızı veya işletmenizi düşük maliyet yüksek verimlilikle yeni bir seviyeye taşımak istiyorsanız. Ataman Web Dijital Pazarlama Ajansı, Z kuşağının yaratıcı genç beyinleri olarak size yardımcı olabiliriz. Sitemizin Anasayfa kısmından 15 dakikalık ücretsiz strateji görüşmesine hemen şimdi randevu alabilirsiniz.

32 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page